NOVINKY E-MAILEM

Souhlasím se zasíláním e-mailu.
[podmínky]
videoTale-small

Strach z návratu do práce po mateřské? Už ne!

Strach z návratu do práce po mateřské? Už ne!Děsíte se, stejně jako většina maminek, okamžiku, kdy se vaše mateřská dovolená nachýlí ke konci a vy se budete muset vrátit po delší pauze strávené doma s dětmi zpátky do zaměstnání? Máte pocit, že jste všechno zapomněla, že nemáte dostatečný přehled, co se zrovna na pracovním trhu děje a hlavně vám chybí sebevědomí? Připadáte si méněcenná a máte pocit, že to nezvládnete? Nyní už můžete pustit všechny tyto obavy z hlavy. Naskýtá se vám totiž skvělá příležitost, jak se ještě během mateřské dovolené postupně začlenit do pracovního procesu, připravit se na denní výkon práce a získat zpět potřebný přehled a rozšířit si znalosti a dovednosti v oboru, ve kterém jste se ještě před nástupem na mateřskou pohybovala.

V roce 2012 přišel Fond dalšího vzdělávání, příspěvková organizace Ministerstva práce a sociálních věcí, s projektem Stáže ve firmách – vzdělávání praxí. Cílem tohoto projektu je umožnit prohloubení kvalifikace nezaměstnaným osobám bez praxe a lidem vracejícím se na pracovní trh po delší pauze, a to přímo ve firmách, které podnikají v oboru jim vlastním. Tento projekt tak umožní všem zájemcům absolvovat důkladnou průpravu, ověřit si znalosti a dovednosti v praxi a vylepšit si tak svoji pozici na trhu práce. Uchazeči jsou začleněni do běžného pracovního procesu, potýkají se s běžnými denními úkoly, plní plány a stanovené cíle, podílejí se na úspěchu firmy. Po úspěšném ukončení stáže obdrží absolventi certifikát, který je dokladem o náležité praxi a zvyšuje tak šanci na uplatnění se na trhu práce. Navíc firmy, které tyto stáže umožňují, si mohou během této doby vychovat ze stážisty odborníka dle svých přání a očekávání a v případě zájmu pak absolventa zaměstnat na trvalý pracovní poměr. Kromě prvních kroků návratu do zaměstnání vám tedy může tento projekt otevřít i novou cestu, jak získat zaměstnání v nové firmě.

A co se očekává od vás? Obáváte se finančních nákladů? Nemusíte. Veškeré náklady spojené se stáží jsou hrazeny z fondů Evropské unie, spolufinancuje je Evropský sociální fond prostřednictvím Operačního programu Vzdělávání pro konkurenceschopnost a Fond dalšího vzdělávání prostřednictvím státního rozpočtu České republiky. Důležitý je pouze váš zájem a ochota se dále vzdělávat. V prvním kole tohoto projektu dostane šanci 5000 uchazečů, tak proč nebýt mezi nimi? 

Na tomto serveru se fyzicky nenachází žádné video ani audio záznamy. Dětský-web.cz slouží pouze k hledání online filmu u jejich skutečných poskytovatelů.

© 2007-2017 Dětský-web

Vytvořil Jakub Fojtík